Projekty

Autonomouse Electrical VEhicle A-EVE

Pojazd A-EVE (skrót Autonomous Electrical VEhicle) jest niewielkim elektrycznym pojazdem skonstruowanym przez firmę Aptiv (wcześniej Delphi). Na podstawie umowy o współpracy pomiędzy AGH w Krakowie a firmą Aptiv został on udostępniony/przekazany zespołowi badawczemu w celu zaprojektowani i zbudowania prototypowego pojazdu autonomicznego.

Czytaj więcej...

Autonomiczny robot dostawczy AQUILO

Autonomiczny robot dostawczy AQUILO został zaprojektowany i zrealizowany w celu dostarczania niewielkich przesyłek w obrębie budynków takich jak biurowce, uczelnie, szpitale itp. Głównym zadaniem realizowanym przez autonomicznego robota AQUILO jest dostarczanie niewielkich przesyłek w budynkach takich jak np. biurowce, hotele, szpitale, budynki administracji publicznej itp. Autonomiczny robot AQUILO musi mieć możliwość automatycznego tworzenia map pomieszczeń po których się porusza, wyznaczać optymalną ścieżkę dostawy oraz omijać przeszkody które może spotkać na swojej drodze.

Czytaj więcej...

Autonomiczny robot badawczy PEPS

Autonomiczny robot PEPS jest specjalizowanym robotem skonstruowanym do badania samochodowych bezprzewodowych systemów kluczykowych. Uniwersalność konstrukcji sprawia, że może on zostać zaadoptowany bez problemu do realizacji innych zadań. Robot PEPES po wyznaczeniu obszaru w którym ma wykonywać pomiary zaczyna swoje działanie sam wyznacza trówymiarową siatkę pomiarową z zadanym krokiem i po koleji dokonuje pomiarów w każdym z punktów siatki. Wszystko dzieje samo, robota PEPS nie trzeba nadzorować!

Czytaj więcej...