mgr inż. Jakub Porębski

Jakjub PorębskiJakub Porębski uzyskał w 2018 roku, tytuł magistra Automatyki i Robotyki (specjalność Komputerowe Systemy Sterowania) na wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Posiada on również, uzyskany w 2017 roku tytuł Inżyniera Materiałowego z tej samej uczelni. W trakcie toku studiów, Jakub Porębski udzielał się w działalności koła naukowego "Focus", a jego projekty zostały nagrodzone w wielu konkursach takich jak ABB IT Challenge, Comarch TechnologyCup, czy Digilent Design Contest. Jego zainteresowaniami są systemy dynamiczne, elektronika oraz procesy stochastyczne. W 2018 roku rozpoczął on studia doktoranckie na Akademii Górniczo-Hutniczej we współpracy z firmą Aptiv, w ramach programu doktoratu wdrożeniowego. Tematyka doktoratu skupia się na różnorodnych metodach mapowania otoczenia dla zastosowań w samochodach autonomicznych.