mgr inż. Wojciech Turlej

Wojciech TurlejAbsolwent studiów inżynierskich i magisterskich na wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej. Laureat pierwszego miejsca w konkursie na najlepsze prace dyplomowe uczelni AGH "Diament" w kategorii prac teoretycznych. Dwukrotny laureat konkursu na najlepsze prace dyplomowe wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, za pracę inżynierską i magisterską. W 2016 roku rozpoczął staż naukowy w Instytucie Robotyki i Mechatroniki Niemieckiej Agencji Kosmicznej, pracując w obszarze badawczym generacji trajektorii dla robotów kroczących o napędach z elementami elastycznymi i wiskoelastycznymi. Od 2017 roku pracownik firmy Aptiv gdzie zajmował się rozwojem algorytmów zaawansowanych systemów wspierania kierowcy opartych o czujniki radarowe. Obecnie pracuje nad tematyką planowania ruchu pojazdów w oparciu o metody sztucznej inteligencji oraz zapewnienia bezpieczeństwa algorytmów generacji trajektorii. Od 2019 roku uczestnik programu doktoratów wdrożeniowych. Prywatnie zainteresowania obejmują elektronikę, technologie druku 3d, projektowanie mechaniczne.