mgr inż. Tomasz Wrona

Tomasz WronaAbsolwent studiów magisterskich na kierunku Automatyka i Robotyka Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Laureat konkursów programistycznych i targów akademickich. W 2015 r. odbył staż w dziale badawczo-rozwojowym firmy Samsung pracując w obszarze wizji komputerowej i uczenia maszynowego. W 2016 r. rozpoczał pracę w firmie Comarch, tworząc oprogramowanie do automatycznego wykrywania anomalii w dużych zbiorach danych. Od 2017 r. pracownik firmy Aptiv (wcześniej Delphi), początkowo rozwijający systemy ADAS oparte o algorytmy wizji komputerowej, a aktualnie pracujący nad technologią planowania zachowania i trajektorii pojazdu z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Od 2018 r. również uczestnik studiów doktoranckich na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. W swojej pracy badawczej skupia się na zagadnieniach uczenia ze wzmocnieniem, zwłaszcza wykorzystaniem klastrów obliczeniowych i rozproszonego uczenia oraz technikami uczenia wielodomenowego.